Do projektu, který se nyní účastní hitparádového souboje s velkými jmény světové pop-music, se zapojil i papež Benedikt XVI. V pěti skladbách se jako zpěvák či řečník představuje v pěti jazycích: latinském, italském, portugalském, francouzském a německém. Recituje a zpívá modlitby za doprovodu Akademického sboru v Římě, který diriguje Pablo Colino.

Kompozice sboru, orchestru a hlesu papeže

Nahrávku spolu realizovali v bazilice sv. Petra v Římě. Na skladbách se podílel i Royal Philharmonic Orchestra z Velké Británie, který své pasáže nahrál ve studiích Abbey Road v Londýně.

Vincet Messina, producent alba, říká: „Skladby napsaly tři velké osobnosti světové hudby a není důležité, jestli Stefano Mainetti, Simon Boswell a Nour Eddine jsou katolíky, což by bylo pro album ideální. Toto je univerzální poselství lidem, kteří mají rádi muziku. Písně předčily mé očekávání. Byl jsem zaskočen tím, jak současně znějí kompozice, které stojí na sboru, orchestru a hlasu papeže.“

Skladby budou představeny v Londýně

Mainetti a Boswell jsou známí jako tvůrci filmové hudby. Maročan Nour Eddine je z pohledu Evropana představitelem tak zvané world music. Na albu se mu podařilo stmelit gregoriánské chorály s prvky arabské hudby. „Když se spojily v úžasnou harmonii, byl to pro mě magický moment,“ říká.

Skladby z alba budou naživo slavnostně představeny ve středu 2. prosince ve Westminsterské katedrále v Londýně.