James Rollins: Poslední orákulum    V dalším napínavém dobrodružství Jamese Rollinse musí muži z elitní jednotky Sigma Force bojovat proti skupině šílených vědců, kteří zahájili bioinženýrský projekt schopný vyhladit celé lidstvo.

Ve Washingtonu umírá v náručí velitele Graye Pierce bezdomovec, zasažený vrahovou kulkou. S jeho smrtí je však spojena větší záhada: krvavá mince, již mrtvý muž svíral v dlani, dávná památka, kterou lze vystopovat až k věštírně v řeckých Delfách. Po minci pátrají nemilosrdní zabijáci a Gray Pierce zjišťuje, že tento artefakt je klíčem ke spiknutí, jež se datuje do časů studené války a ohrožuje samotné základy lidstva...

BB art, překlad Zdík Dušek, 390 str., váz., 249 Kč

 

 

Quentin Tarantino: Hanebný pancharti    Kompletní původní scénář Quentina Tarantina k jeho novému filmu Hanební Pancharti je plný typicky mrazivých dialogů a akčních scén.

Židovská dívka Šošona Dreyfusová jediná přežila vyvraždění rodiny plukovníkem Hansem Landou. Skrývá se v Paříži pod falešnou identitou majitelky kina. Když u ní chtějí nacistické špičky uspořádat slavnostní premiéru za přítomnosti Hitlera, rozhodne se, že během premiéry kino zapálí. Podobný plán má i záškodnická skupina amerických židů, která si říká Hanebný pancharti. Všem je navíc na stopě nechvalně proslulý a ďábelsky chytrý Hans Landa....

Mladá fronta, překlad Petr Zenkl, 240 str., 249 Kč

 

 

Lucy Hawkingová, Stephen Hawking, Christophe Galfard: Jirkův vesmírný lov pokladůKnížka, kterou napsali Lucy Hawkingová a její otec, profesor Stephen Hawking, je plná nejnovějších vědeckých poznatků o vesmíru a také úvah předních světových vědců.

Jirkova nejlepší kamarádka Anička potřebuje pomoct. Její otec Erik pracuje na důležitém vesmírném projektu, ale z ničeho nic se objevily potíže. Jeho robot, který byl vyslán na Mars, se začal chovat velmi podivně. Co se stalo? Je to snad zpráva od mimozemšťanů? Dokážou děti vyluštit jeho poselství, které je zavede do vesmíru na neuvěřitelný lov pokladů napříč galaxií?

Knižní klub, překlad Lukáš Grygar, 336 str., váz., 229 Kč

 

 

Guy Delisle: Šen-čen - Cestovní deník z Číny    V této své „cestovní prvotině" z roku 2000 autor s humorem a velkou nadsázkou líčí Čínu pod drobnohledem oka cizince.

Guy Delisle, coby pracovník animačního outsoucingu se ocitá v čínském Šen-čenu. Méně politizujícím pohledem než v Pchjongjangu popisuje realitu běžného života v komunistické Číně. Vtipně glosuje nesnadnost dorozumění se s obyvatelstvem z malého města, ale i s pracovníky vlastního studia, kteří příliš nechápou animační postupy...

BB art, překlad Kateřina Reinischová, 152 str., váz., 349 Kč

 

 

Emily Giffinová: Něco vypůjčeného    Debut americké autorky řeší nadčasové etické dilema, co dělat když se bezhlavě zamilujete do snoubence své nejlepší kamarádky a on vztah opětuje? Pojednává o tom, že hranice mezi tím, co je „správné" a co „špatné" jsou často velmi mlhavé.

Rachel je mladá právnička z New Yorku, pracovitá, zodpovědná, chytrá a spolehlivá. Na její třicátiny uspořádá její nejlepší kamarádka Darcy narozeninovou oslavu, po níž mírně opilá, dosud nezadaná Rachel skončí v posteli se snoubencem Darcy...

Argo, překlad Zora Šíchová, 352 str., váz., 349 Kč