Kunal Nayyar už napsal divadelní hru Cotton Candy, která měla v Indii úspěch a stále se hraje. O svém filmu nechce prozradit žádné podrobnosti, i když jeho životopis napovídá, že nesmělostí určitě netrpí. 

Se svou seriálovou postavou má ale Nayyar jinak hodně společného. Stejně jako Rajesh vyrůstal v Novém Dilí v Indii. Jeho rodina nepatřila k nejchudším, takže ho mohla poslat studovat do Ameriky. Když tam získal bakalářský titul (studoval obchod), začal se více zajímat o divadlo.

Několik rolí už měl v té době za sebou. V minulosti spolupracoval s různými divadly, v Anglii hrál Shakespeara a v Los Angeles dokonce získal jednu divadelní cenu. Nikdy však nenatočil film, pouze před čtyřmi lety se mihl na plátně jako chlapík s pizzou.

Nayyar jako dítě Ameriku a Hollywood obdivoval. V rozhovorech vzpomíná, že Terminátor a Hvězdné války pro něj znamenaly více než indická kultura. S přibývajícím věkem ale nadšení z Ameriky ztratil a začal si více vážit kořenů. S nimi bude patrně souviset i jeho první celovečerní hraný film.