Vysokou laťku nasadily v pátek už domácí kapely SPS a E!E, které těžily z vynikajícího kontaktu s publikem, ve kterém nechyběli jejich dlouholetí fanoušci. SPS, kteří nastoupili po Prague Ska Conspiracy, přinesli přímočarý energický punk podaný s nasazením a vřelostí. Hned na úvod připomněli výročí srpnové invaze spřátelených armád písněmi Svoboda 89 a Ruská. Silné vazby s publikem dokumentoval fakt, že dva fanoušci se objevili na pódiu a vystrčili na diváky holý zadek, přičemž jeden se i otočil a nahý poskakoval po scéně.

Podobně silnou vazbu s publikem si během let vytvořili i následující E!E, jejichž písně jsou chytlavé a mluví o světě, kteří jejich diváci dobře znají. Pro mnohé diváky – alespoň podle počtu lidí pod pódiem – byla tato dvě vystoupení, která zakončil duet zpěváků SPS a E!E Vínečko bílé, vrcholem druhého večera festivalu Pod parou.

GBH: energie, zábava a nenávist k Thatcherové

Britská legenda GBH nezklamala, byla stejně řízná jako na počátcích své kariéry, jen mnohem sehranější a sevřenější. Přestože skupina vydá v prosinci novou desku, v repertoáru zněly především klasické skladky z první poloviny osmdesátých let, kdy GBH měnili podobu punku a dodávali mu do té doby nevídané tvrdosti a důrazu.

Zpěvák Col Abrahal také kladl velký důraz na kontakt s diváky, často seskakoval z pódia a běhal k bariérám, za nimiž byli diváci.

Svůj set GBH nijak neošidili, přestože hráli půldruhé hodiny, nebyla na nich vůbec patrná únava, i když tři ze čtyř členů jsou původní.

Ačkoli Col se několikrát ptal diváků, jestli se baví a jsou v pohodě a opilí, a v rozhovoru několikrát zdůrazňoval, že nikdy nebyl politický, přiznal, že měl zlomyslnou radost, když nedávno bývalá britská premiérka Margaret Thatcherová upadla a zlomila si ruku, ačkoli si je dobře vědom, že už je to stará dáma. „Nemohu ji odpustit, co udělala odborům,“ vysvětlil.

Novinkám také prozradil, že v době svých začátků neměl nejmenší tušení, že u punku vydrží tak dlouho: „Žili jsme ze dne na den. A dneska mám z hudby míň, než je minimální mzda, ale chci takto žít. A pivo na koncertech bývá zadarmo.“