Praha 1 zatím ani nevybrala stavební firmu, která by měla práce udělat. Provozovatelé klubu přitom už mají na zahájení obnoveného provozu i na měsíc září domluvené kapely.

Rada městské části se věcí zabývala na pondělním jednání, podle Dvořáka byl ale bod přerušen. Prvním důvodem byly nejasnosti v harmonogramu plánovaných stavebních prací, který se radě zdál příliš dlouhý.

Na dotaz, zda se stihne plánovaný termín otevření, radní řekl: "Pakliže ty termíny hovoří správně, tak se obávám, že termín je nesplnitelný." Starosta Prahy 1 Petr Hejma (ODS) přitom na květnové demonstraci za záchranu Rock Café ujišťoval, že vše bude dokončeno do 9. září.

"Protože je starosta na dovolené, neměli jsme také informace o výsledku jednání s hlavním městem o tom, jakou měrou se budou náklady na stavbu mezi obě strany dělit," poznamenal Dvořák. Podle radního budou totiž náklady na odhlučnění o deset až 20 procent vyšší, než se předpokládalo. Původně se mluvilo o 11,5 miliónu korun s tím, že náklady si napůl rozdělí Praha 1 a hlavní město. Další asi tři milióny mají zaplatit provozovatelé klubu za úpravu vybavení.

Odhlučněním klubu se bude rada první městské části znovu zabývat v pondělí 10. srpna.

Na září jsou do klubu již nasmlouvány kapely

Zpoždění ale komplikuje život provozovatelům klubu. Jednatel Rock Café Michael Pánek řekl, že už mají nasmlouvané kapely jak na zahájení, tak na další zářijové týdny. "Kapely už tu plánují křty," poznamenal.

Pánek také uvedl, že o možném opoždění se v úterý 28. července dozvěděl na jednání na radnici. Připustil, že důvody zdržení mohou být opodstatněné. "Až se starosta vrátí z dovolené, sejdeme se. Budeme si muset nalít čistého vína, abychom věděli, s jakými termíny můžeme počítat," dodal.

Zákaz hudební produkce v Rock Café vydala radnice Prahy 1, která prostory klubu vlastní. Odůvodnila ho překračováním hlukových limitů v bytech nad klubem, chtěla, aby hudebníci nehráli hlasitěji než 95 decibelů. To zástupci klubu odmítali.

Praha 1 původně po provozovatelích chtěla, aby si odhlučnění sami zaplatili. Ti se ale bránili tím, že se potíže zhoršily poté, co byl před několika lety klub špatně odhlučněn. Tyto práce zaplatila městská část. Firma, která ztišení klubu zajišťovala, nakonec uznala některé chyby.