Jarboe se ke Swans připojila v druhé polovině osmdesátých let, kdy soubor produkoval brutální nekompromisní hudbu. Objevila se už na albu Greed plném těžce se valícího rytmu působícího jako zatloukání hřebů při křižování.

Se Swans prožila i stylový přerod v industriálně gotický soubor, jaký nabízelo album The Burnig World z roku 1990. Působila s nimi až do jejich rozpadu v polovině devadesátých let.

To už se ale věnovala své sólové kariéře, ktrerou v roce 1991 zahájilo albu Thirteen Masks, na němž mísí industriál s gotikou, ambientem i zvukovými kolážemi. Druhé přímočařejší album Beautiful People Ltd. vzniklo ve spolupráci s Larrym Severinem.

Anhedoniac z roku 1988 představuje ohlédnutí za léty ve Swans, na které navázal projekt World of Skin se šéfem Swans Michaelem Girou.

Jarboe také spolupracovala s industriálněmetalovými Neurosis i s členem Banshees Stevenem Severinem nebo s členem Godflesh a Napalm Death Justinem K. Broadrickem. Podílela se na řadě dalších projektů.  I přesto ale stíhá vydávat v dvouletých odstupech svá sólová alba, zatím posledním je loňské Mahakali.