Annie's Trip se podařilo natočit energií našlapaný rock nasáklý vším dobrým od 70. do 90. let minulého století. Střídají klasický hard-rock s punk-funkovou šlehačkou a bluesrockovými vyhrávkami.

Famózní kytarista Aivn tu téměř plýtvá vychytanými riffy a rychlými, velmi dramaticky vystavěnými sóly podle vzoru Saula Hudsona alias Slashe. V baladách jako You Ain't se zase stylizuje do Aerosmith, stejně jako zpěvák, jehož překotná dikce "there ain't a single thing that i could do"  odkazuje k Tylerovu slavnému "leaving on a seven thirty train heading out to Hollywood" z hitu Crazy.

Když pak nastoupí Aivnovo sólo, chybí už jen hláška "Ladies and gentlemen: Mr. Joe Perry", aby byla iluze koncertu Aerosmith dokonalá.

Hromady hybných riffů a minisóla

Hlavní parketou skupiny jsou ovšem poctivé rychlé vypalovačky v rozsahu tří až čtyř minut, které nenechají posluchače vydechnout. Je to hlavně zásluhou skvělých hybných riffů, které se neustále střídají a navíc jsou výtečně podkreslovanými někdy téměř nepostřehnutelnými minisóly.

Své kouzlo dodává i zpěvák, který si oblíbil kombinaci klasické hard-rockové tradice, ledabylé výslovnosti s frajersky uvolněným "Fuck off" postojem a vztekle rytmického povídání Red Hot Chili Peppers.

Nejoriginálnější na celé skupině je to, že se vůbec nesnaží být nuceně originální, nepodlézá dětem, které žádají momentálně módní předpony "nu" a "emo" a prostě jde ke kořenům. Je to jen rock'n'roll, ale na české poměry bombastický. Zajděte na ně, dokud ještě hrajou za pár korun v malých klubech - třeba 30. května v Chapeau Rouge v Praze.

Poslechněte si celé písničky zde