Podle katalogu, který na internetu zveřejnila aukční síň Herberta Weidlera, pochází signované obrazy nazvané Usedlost a Dvorec u řeky z roku 1914. U každého z obrazů je uvedena cena 3500 eur (asi 94 200 korun).

Již před čtyřmi lety si v této aukční síni neznámý kupec pořídil Hitlerovu krajinomalbu za 11 000 eur. Jeho vyvolávací cena byla 4600 eur. Odborník, jehož se novináři zeptali na kvalitu obrazu, upřel Hitlerovu výtvoru "jakoukoliv uměleckou hodnotu", připustil pouze, že autor měl "rutinovaný tah štětcem". Weidler tenkrát uvedl, že nechce na tomto prodeji vydělat a že chce svoji provizi věnovat židovskému muzeu ve Fürthu a dvěma sociálním institucím.

Akvarel, jehož autorem je Adolf Hitler

FOTO: Stephen Hird, Reuters

Nacistický diktátor se původně chtěl stát malířem, ale na Akademii krásných umění ve Vídni, kam se dvakrát hlásil, přijat nebyl. Maloval především krajinky a pohlednice. V roce 2006 bylo na půdě jistého domu v Belgii nalezeno 21 obrazů, které vytvořil během první světové války. Akvarely byly později vydraženy v Británii za více než 170 000 eur.