Penn požádal, aby ho ze seriálu vyřadili, a scénáristé museli Pennovu postavu zabít. V Obamově administrativě se herec uplatní v oblasti vztahů s veřejností. Konkrétně má být jeho úkolem spojení prezidenta s různými skupinami z Asie a pacifické oblasti. 

Jednatřicetiletý herec sdělil novinářům, že se cítí být povolán ke službě veřejnosti. Finančně si tímto krokem těžko polepší. "Není to tak, že bych šel do hereckého důchodu. Určitě se jednou vrátím," uvedl. Penn podporoval Obamu celou jeho volební kampaň a promluvil i na jeho inauguračním koncertě u Lincolnova památníku ve Washingtonu.

Herec Kal Penn jako doktor Kutner v seriálu Dr. House
FOTO: Fox, Bez zdroje

Kal Penn je dnes považován za prvního indo-amerického herce, který se stal velkou hvězdou mainstreamových hollywoodských produkcí. Velký posun v kariéře od postav "zkouřených pohodářů" zaznamenal právě v seriálu Dr. House jako lékař Lawrence Kutner.

Navzdory svému exotickému zjevu se herec narodil v New Jersey v roce 1977, jeho jméno ale původně znělo Kalpen Suresh Modi. Proslavil se v potrhlých komediích jako Sexy party a hlavně Zahulíme, uvidíme, které si sice oblíbili někteří teenageři, ale valná většina kritiků z nich byla doslova nešťastná.