Herec Tom Cruise je sám nadšeným pilotem a zkušený zákrok kapitána Chesleyho B. Sullenbergera velmi obdivuje. 

V americké televizi se nechal slyšet, že vážně uvažuje o velkorozpočtovém filmu. "Přemýšlím o tom," řekl herec. Prý chce také osobně zavolat Sullenbergerovi a vyjádřit svůj obdiv. "Udělat takový hrdinský čin... vím, jaké to je, protože také trénujeme pro případ nehod," zmínila se hollywoodská hvězda.

:. Airbus A320 s vysazenými motory klesá na hladinu řeky Hudson. Nos letadla je zvednutý, aby se stroj při dosednutí na hladinu neponořil. foto: ČTK/AP

Shodou okolností jedna z nejslavnějších rolí Toma Cruise souvisí s létáním. Romantická limonáda Top Gun z prostředí vojenských pilotů měla v osmdesátých letech obrovský úspěch.    

Cestující čekají na křídle letadla na záchranu:. Cestující čekají na křídle letadla na záchranufoto: Reuters /Brendan McDermid

Podle vyšetřovatelů amerického Národní úřadu pro bezpečnost dopravy data z černých skříněk potvrzují střet stroje s hejnem ptáků, o němž se od počátku spekulovalo.

Kapitán Chesley Sullenberger se spojil s věží a rychle řešil možnosti řešení kritické situace. Jednou z možností bylo, že se vrátí na letišta La Guardia, další letět do New Jersey na letiště Teterboro. Pilot se nakonec po poradě rozhodl pro nouzové přistání na řece Hudson.