Setkání by se mělo konat až po pohřbu Jana Kaplického (71), který náhle zemřel minulý týden ve středu. „Pohřeb bude naprosto neveřejný, ale rozloučení bude přístupné veřejnosti a médiím. Ještě není stanoveno datum ani místo,“ řekl mediální zástupce rodiny Radek Zeman, který nevyloučil, že by se rozloučení mohlo konat tento týden.

Dosud nerealizované projekty

K osudu rozpracovaných projektů Kaplického a Future Systems v Česku se podle něj nebude rodina do pohřbu vyjadřovat. Jedním z děl, které by mohlo londýnské studio v Česku realizovat, jsou kromě budovy NK v Praze a koncertní haly v Českých Budějovicích také dvě stavby v exkluzivním prostředí u zámku Konopiště.

Developerská společnost Resort Living, která za celým konopišťským projektem stojí, uvádí, že ozdobou jsou Kaplického návrhy Klubu Volavka a Vily Kaplický: „Oba byly dokončeny za přispění jeho týmu z Future Systems na sklonku minulého roku a ozdobí kolekci dalších návrhů z dílny jiných deseti českých a zahraničních architektů.“

Národ sobě

Na stavbu blobu vzniká i fond, v němž se angažují kupř. architekt Jan Kasl, dokumentaristka Olga Sommerová, scenárista a režisér Jan Svěrák nebo designér Alan Záruba. Bývalý generální ředitel NK Vlastimil Ježek, který stál u zrodu soutěže na novou budovu NK, píše o celé kauze kolem Kaplického knihu. Publikace s názvem Střípky chobotnice aneb Národ sobě by měla mít křest 2. března.