Avril Lavigne: The Best Damn Tour (Live In Toronto)


Kdo nestihl pražský koncert Avril Lavigne, nebo kdo si ho chce připomenout, tomu je určen živák, který byl natočen v kanadském Torontu. Protože i když byl natočen za oceánem, měl by být naprosto totožný s nedávným koncertem v Praze.

Záznam je pořízen v HD kvalitě a byl sestříhán z materiálu, který nasnímalo patnáct kamer. Pětasedmdesáti minutový koncert je doplněn několika bonusy.

Sony BMG

 

 

Late Of The Pier: Fantasy Black Channel


Britský čtyřčlenný band, který si říká Late Of The Pier, našel své zázemí hlavně mezi teenagery, ostatně stejně jako mnoho jejich kolegů hrajících tolik oblíbený indie rock.

Své debutové album Fantasy Black Channel natočili pod dohledem producenta Erola Alkana, stejně jako jejich předchozí úspěšné singly Space and the WoodsBathroom Gurgle. Mezi třinácti skladbami nechybí ani nová verze jejich hitu Heartbeat.

EMI

 

 

Zuzana Novak: Home Brewed Mbira


Zuzana Novak, hráčka na posvátnou drnkací skříňku mbiru, se sice narodila se v Anglii českým emigrantům, ale její srdce patří Zimbabwe a tamní hudbě. Možná je jediná běloška na světě, co se aktivně zúčastnila celonočního rituálu bira zimbabwského národa Shona, jehož tranzovní rytmus udává mbira.

V České republice, kam se pravidelně vrací za sestrou a dědečkem, koncertovala Zuzana poprvé v roce 2007 na festivale Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou. A právě z tohoto vystoupení vznikla nahrávka Home Brewed Mbira.

Indies Scope