Herec do sálu po 19. hodině dorazil v doprovodu režiséra snímku Johna Saylese.

V několikaminutové řeči zavzpomínal na své začátky, rodinu, práci na režiséry, s nimiž měl tu čest pracovat.

Danny Glover s režisérem filmu Honeydipper Johnem Saylesem..: Glover se Saylesem na oficiálním focení.foto: Právo/Milan Malíček

Viditelně dojatý herec se divákům v sále před uvedením filmu svěřil, že jako začínající herec často chodil kolem pošty, kde pracovala jeho máma. "Hrdě vždy svým spolupracovníkům říkala, že jsem herec," popsal.

Danny Glover čeká na začátek projekce filmu Honeydripper v Grandhotelu Pupp..: Glover čeká na začátek projekce filmu Honeydripper v Grandhotelu Pupp.foto: Právo/Lukáš Táborský

"Na otázku, co jsem dokázal, odpovídala - zatím nic, ale jednou dokáže něco důležitého," svěřil se divákům v sále Glover po převzetí ceny. Tu záhy mámě věnoval kamsi do nebe.

Danny Glover právě převzal cenu prezidenta festivalu. Jiří Bartoška vše s úsměvem pozoruje..: Herec právě převzal cenu prezidenta festivalu. Jiří Bartoška vše s úsměvem pozoruje.foto: Právo/Lukáš Táborský

Hvězda představila i ponožky

Glover do Varů dorazil po 13. hodině. Na festivalu uvede v sekci Horizonty ještě snímek Prosíme přetočte Michela Gondryho.

Americký herec Danny Glover se zdraví s výkonným ředitelem festivalu Kryštofem Muchou.

.: Glover se zdraví po svém příjezdu do Varů s výkonným ředitelem festivalu Kryštofem Muchou.foto: Právo/Lukáš Táborský

Gelover patří k nejuznávanějším černošským hercům současnosti. Spolupracoval například s režiséry jako Steven Spielberg, Lars von Trier nebo Wes Anderson. Čeští diváci si ho jistě pamatují z filmů Smrtonosná zbraň, Saw: Hra o přežití nebo Manderley.

Americký herec Danny Glover v obklopení fanoušků..: Americký herec v obklopení fanoušků.foto: Právo/Lukáš Táborský

V posledním desetiletí se věnuje vedle herectví rovněž filmové produkci a režii. V současnosti pracuje na filmu o Toussaintu Louverturovi, vůdci povstání otroků proti francouzským kolonizátorům na Haiti.


Americký herec Danny Glover v zajetí médií.

.: Glover v zajetí médií.foto: Právo/Lukáš Táborský

:. Danny Glover ukázal na festivalu své nohy. Foto: KVIFF