Setkání bude hostit přístřeší Stanu Kapitána Morgana, informoval festivalový server.

V pondělí ve 13:30 bude nadšencům přednášet dánský dokumentarista a předseda letošní dokumentární poroty Jørgenem Lethem. Jeden z nejuznávanějších evropských dokumentaristů je podepsán pod více než čtyřiceti filmy, k nejslavnějším patří krátkometrážní The Perfect Human (1967) proslavený experimentem Pět překážek (2003), na kterém originální tvůrce spolupracoval s Larsem von Trierem.

Ve středu se bude od 15:00 ve stanu probírat téma Jak natočit film v Kolumbii. O zkušenosti se zájemci podělí tvůrci německého snímku Dr. Alemán, který vypráví o osudech mladého německého lékaře, který odjede na výměnný pobyt do kolumbijského města Cali a dostane tu nečekaně tvrdou lekci života.

Ve čtvrtek ve 14:00 bude ve stanu čekat známý britský kritik Phillip Bergson. Jeho úkolem je moderovat setkání s hercem Christopherem Lee na téma důležitosti hudby při studiu herectví a hercovi mnohostranné zkušenosti s rozmanitými režijními osobnostmi od Stevena Spielberga po Tima Burtona.

Poslední Master Class se uskuteční v pátek ve 14:00. Na otázky bude odpovídta nezávislý americký filmař Les Blank, známý především snímky o zajímavém regionálním jídle, původní hudbě a lidech, kteří jsou zcela oddáni tomu, čím se zabývají. Pětice jeho dokumentárních snímků se na festivalu promítá v sekci Pocta Lesi Blankovi.