Richter dodal, že čeká na návrhy divadelníků, jak by se podle nich mohl grantový systém změnit. Ministerstvo kultury mu dá k dispozici experty, se kterými granty znovu posoudí. "Cesta vede jednáním u kulatého stolu a ne kříkem na náměstí," řekl Právu Richter.

Ministr kultury Václav Jehlička jen uvedl, že ve čtvrtek začaly rozhovory s městem a že ministerstvo kultury bude muset brzy řešit podobné problémy, když budou procházet transformací i další státní divadla. Nechtěl hodnotit kroky magistrátu.

Dodal, že se už setkal s řediteli divadel Archa, Semafor a v Celetné Ondřejem Hrabem, Jiřím Suchým a Jakubem Špalkem. Nyní by se chtěl sejít i se zástupci tzv. komerčních divadel, za které nejčastěji vystupuje Petr Kratochvíl z divadla Ta Fantastika.

Pražští divadelníci, nespokojení s přístupem magistrátu k financování kultury hlavního města a s přípravou transformace některých příspěvkových scén, vyhlásili Dny neklidu. Mají se uskutečnit od 25. do 29. května v celé republice. K protestu proti grantové politice radního pro kulturu Milana Richtra (ODS) a dalším "devastačním" zásahům radnice do kultury se připojilo i Národní divadlo v Praze (ND).