Robert Graysmith: Zodiac

Robert Graysmith pracoval v redakci deníku San Francisco Chronicle, když přišel první dopis od maskovaného zabijáka známého jako Zodiac. Po osmiletém výzkumu v knize odhalil stovky faktů, které doposud nebyly zveřejněny a svou vlastní teorii ohledně Zodiakovy pravé totožnosti. Kniha se stala předlohou k filmu Davida Finchera.

Sexuální sadista, kterého uspokojovalo, když mučil a zabíjel. Jeho prvními oběťmi byla dvojice mladistvých, které přepadl a zastřelil na místě, kde se scházívaly milenecké páry. Po vraždě poslal policii výsměšný dopis, v němž slíbil, že zabije znovu…

KMa, překlad Tomáš Pekárek, 328 str., váz., 249 Kč

 

Steven Gould: Jumper

Slavný román Stevena Goulda Jupmer byl poctěn několika cenami, ale zároveň vyvolával kontroverzní reakce, byl nedávno převeden i na stříbrné plátno.

Davey nesplnil svoje domácí povinnosti a teď vidí, jak se k němu blíží otec, aby jej potrestal. Zavře oči a jen si přeje být někde jinde - a ocitá se ve stanvillské veřejné knihovně. Učí se se svou nově objevenou schopností teleportace zacházet, zařizuje si nový život. Stále jej však tíží vzpomínky na dávno nezvěstnou matku a touha ji opět spatřit…

Baronet, překlad Jana Pavlíková, 352 str., váz., 279 Kč

 

Rob Grant: Špeky

Ve svém novém humoristickém románu se Rob Grant pouští do problematiky hmotnosti, která je v jistém smyslu znamením naší doby.

S nadbytečným tukem se tu potýkají tři hrdinové: otylý muž ve středním věku, anoretická pubescentka a mladý štíhlý yuppie, který má úžasný plán, jak s tloušťkou skoncovat jednou provždy, a vláda Velké Británie mu ho bohužel schválí.

Argo, překlad David Petrů, 304 str., brož., 239 Kč

 

Wendy Guerra: Všichni odcházejí

Deníček z dětství nás uvádí do kubánské reality roku 1978 - záměrně nemotorný styl zápisků malé holky konstrastuje s bezvýchodností situace a přízračnou realitou, kterou nám obratně zprostředkovává.

Deníček z dospívání z druhé poloviny 80. let už ukazuje trochu jinou tvář: ostřejší, radikálnější. Do Havany se s matkou vracejí v době, kdy se tisíce Kubánců uchylují na peruánskou ambasádu a dožadují se práva opustit zemi. Téměř dospělá Nieve se seznamuje s malířem Osvaldem, který odjíždí do Francie. Postupně všichni odcházejí...Ve střední a východní Evropě padá jeden režim za druhým.

Euromedia Group - Odeon, překlad Denisa Kantnerová, 160 str., váz., 229 Kč

 

Candace Bushnellová: 4 Blondýnky

Populární autorka ženských románů Candace Bushnellová nás zavede mezi newyorskou smetánku a její prominenty, protáhne nás snobskými bary i exkluzivními večírky.

První ze čtyř hrdinek, modelka Janey, si zvykla užívat si přepychu svých zámožných „milenců na jedno léto“. Druhá je úspěšná novinářka Winnie, spokojená sama se sebou, ale velice nespokojená se svým manželem. Třetí plavovláskou je novodobá Popelka, provdaná za skutečného aristokrata a přesto věčně nešťastná.

Poslední blondýnka má strach, že zůstane na ocet. Odcestuje tedy z New Yorku do Londýna, aby tam napsala článek o tom, jací jsou vlastně Angličané v posteli…

BBart, překlad Pavel Kaas, 304 str., váz., 229 Kč