Hlavním hrdinou sitcomu je Amjad, Arab, kteý žije se svou rodinou v Izraeli a pracuje jako novinář. Mluví stejně jako židovští sousedé a strašně se snaží vypadat jako pravý Izraelec. Dokonce oslaví s jednou rodinou židovské svátky a rodiče přiměje, aby jedli židovské jídlo.

Jeho kolega a nejlepší přítel je Žid, který žije se sebevědomou Palestinkou, právnicí vzdělanou v USA. Tato konstelace nabízí řadu vtipných situací, vyrůstajících z rozšířených klišé a rasistických postojů.

Šéfredaktor jednoho dne vyšle novináře Amjada, aby udělal článek o jistém panu Silbersteinovi, který vymyslel plán nového rozdělení Palestiny. "Tady my, tam vy," nalajnuje jednoduše arogantní chlapík a Amjad vypění: "A kdo jsem já?" Nakonec ho vnitřní rozpolcenost dovede k psychoanalytikovi, ale jeho tajné návštěvy u odborníka přesvědčí jeho otce, že syn je homosexuál...

Seriál se setkal i s prudkými negativními reakcemi, prý rozšiřuje klišé a je sentimentální. Nikdo ale nepopírá, že si zachovává nestrannost a hlavně se mu všichni smějí.

Neoblíbená menšina

Arabští Izraelci tvoří asi pětinu obyvatel země a jsou menšinou, které není co závidět. V průměru jsou chudší a méně vzdělaní než jejich židovští spoluobčané. Většinou je také neberou do armády, a proto mají později zhoršený přístup k zaměstnání ve státní správě.

Židé je často nenávidí, nebo jimi pohrdají a vyčítají jim, že spolupracují s teroristy. Minulý rok skupina vlivných izraelských Arabů vyzvala Izrael, aby se přestal definovat jako "židovský stát", což ještě přililo olej do ohně.