Firma Geffen Records již oficiálně potvrdila, že desku skutečně obdržela, takže by se nemělo jednat o další z poplašných zpráv, které v posledních letech bujely v médiích. V současnosti se prý s Axlem dohadují o právních a finančních otázkách.

Podle neoficiálních informací se v souvislosti s vydáním alba počítá i s televizní reality show, o jejím obsahu ale není nic bližšího známo.

Informace vyvolala v internetových diskuzích řadu pobavených reakcí rockových fanoušků. Jeden ze čtenářů britského serveru napsal "nehloupněte, apríl byl už minulý týden" a jiný je zase toho názoru, že Axlovy nové písničky, které už zčásti kolují po internetu, znějí hrozně. Stručně a výstižně novou zprávu ohodnotil čtenář, který už po 14 letech zřejmě ztratil o Axla zájem, a napsal "who gives a fuck".

Limonáda pro celou Ameriku

Podle zahraničního tisku Axl Rose, který nespolupracuje s žádným členem legendární sestavy Guns n' Roses a přesto používá název této skupiny, utratil na natáčení desky neskutečných 13 miliónů dolarů.

Album Chinese Democracy je někdy označováno za nejočekávanější desku v dějinách rockové hudby, poslední dobou je to už ale spíše kvůli délce čekání, než kvůli nadějím do alba vkládaných.

Jedno je jisté, americké nápojové firmě Dr. Pepper, která slíbila, že zaplatí každému Američanovi jednu plechovku s nápojem, pokud Axl Rose konečně vypustí své mýtické album, se tento vtípek pravděpodobně pořádně prodraží.