"V 15:30 se v Katedrále svatého Víta na Pražském hradě bude sloužit zádušní mše. Hlediště Národního divadla bude pro veřejnost otevřeno od 10:30. Diváci se mohou poklonit rakvi a položit květinové dary. Katedrála svatého Víta bude naopak otevřena až těsně před začátkem obřadu," dodal Staněk.

Lukavský zemřel v pondělí. Ve Vinohradské nemocnici před pěti dny zkolaboval a byl připojen na přístroje, jeho zdravotní stav se však nezlepšoval. Lékaři po domluvě s rodinou herce od přístrojů v pondělí krátce po poledni odpojili.

Pracoval do posledních chvil svého života. Zkoušel nové divadelní představení, před několika týdny ještě přišel do společnosti, když se zúčastnil nominačního večera Českých lvů. V Národním divadle zkoušel v nové inscenaci Dona Juana, jejíž premiéra je na programu 13. března. Hostoval také ve Višňovém sadu na pražských Vinohradech.

Jeden z nejslavnějších herců v Česku byl uznáván pro své umělecké i lidské kvality. Na divadle proslul výkony ve hrách Srpnová neděle, Obchodník s deštěm, Hamlet, Othello či Zmoudření Dona Quijota. Z televize si ho lidé pamatují především díky černobílému seriálu F. L. Věk.