„Jsem schopen udělat na vlastní nebezpečí téměř vše,“ řekl na následující tiskové konferenci Jiří Langmajer, který stejně jako ostatní herci podstoupil na řece Una náročné natáčení jízdy na raftu peřejemi i vodopády. „Byl jsem v dobrých rukou a všechno, co jsem měl dělat, dělal se mnou i režisér,“ dodal Langmajer.

K financování filmu, respektive v tisku zmiňovaném podílu Topolánkova poradce Marka Dalíka na získání sponzorů, Renč řekl, že svůj způsob obstarání části peněz považuje za zcela normální. Peníze měl získat i od státního podniku České dráhy.

„Každý filmař shání peníze na svůj film a já jsem měl nakonec větší požadavky, než jaké byly v původním rozpočtu. Chtěl jsem natočit náročnější záběry, zejména letecké, na které rozpočet nestačil. Obrátil jsem se proto na své kamarády, aby mi poradili, a protože Marek Dalík mezi ně patří, tedy i na něj. On mi dal tipy na firmy a já jsem uspěl, tak jako uspěla řada mých kolegů u mnoha jiných firem, a to i těch se státní účastí,“ řekl Renč a rozhodně odmítl, že by financování filmu mělo cokoliv společného s ODS, natož aby to byla protislužba za to, že pro ni točil spot k volební kampani, jak bylo uvedeno v tisku.

Producent filmu Rudolf Bierman k tomu dodal, že podíl, který získal Renč prostřednictvím Dalíkových tipů, činil asi 7 procent rozpočtu, tedy zhruba 2 milióny korun.