Režisér Jan Hřebejk, který má za sebou takové divácké hity jako Pelíšky, Musíme si pomáhat, Pupendo, Horem pádem nebo Kráska v nesnázích, už před lety pojal záměr natočit povídkový film podle Vieweghových Povídek o manželství a sexu. Nápad se ale nedařilo zrealizovat.

Později mu Michal Viewegh a producenti Rudolf Biermann a Tomáš Hoffman navrhli natočit předlohu jako jeden celovečerní snímek. Hřebejk se tak po sérii filmů, na nichž se podílí se scenáristou Petrem Jarchovským, setkává s novým autorem.

„Naše práce s Petrem Jarchovským pro společnost T.H.A. klade nároky nejen na nás, ale také na producenta Ondřeje Trojana. My s Petrem se soustředíme jenom na tu tvůrčí část práce, ale producent se musí o filmy starat dlouhodobě. Zatímco my se můžeme věnovat dalším projektům, producent starší filmy neopouští. A navíc má Ondřej Trojan i vlastní projekty. Proto jsme se rozhodli dopřát mu trochu oddechového času. S Petrem Jarchovským máme už nyní 2-3 filmy v různém stadiu příprav, ten nejbližší bychom měli začít realizovat v září, ale záleží na grantu, jedná se o náročný projekt,“ vysvětluje Jan Hřebejk.

Slibné herecké obsazení

Film prý nemá být čistá "sranda", Hřebejk se snaží převést na plátno "ironický, typicky vieweghovský pohled na vztahy – milostné, manželské i rodinné".

"Hlavním hrdinou filmu Nestyda je Oskar, moderátor televizní relace o počasí. Jako řada čtyřicátníků pokouší se Oskar zahnat neodbytně se hlásící krizi středního věku i narůstající manželskou nespokojenost neustálými zálety. Když kvůli flirtu zfalšuje předpověď počasí, následky na sebe nenechají dlouho čekat. Oskar se ocitá bez práce i bez manželky," popisuje příběh PR manažerka Uljana Donátová.

„Já myslím, že to bude hodně osobní příběh,“ vysvětluje režisér, „rozdíl je v tom, že zde není inspirace našimi přáteli a známými. V Nestydovi jsou ale témata, která žijí všichni, kteří mají nějakou rodinu. Většina našich filmů s Petrem Jarchovským byly komedie, které však měly celospolečenské konotace. V tomto směru je Nestyda více komorní romantickou komedií.“

Velice slibné je herecké obsazení. V hlavních rolích se má objevit Jiří Macháček, Simona Babčáková, Pavel Liška, Emília Vášáryová, Nina Divíšková, Pavel Landovský, Eva Kerekéšová a Roman Luknár.