Pětiletý plán předpokládá, že příští ročníky Love Parade zavítají také do Dortmundu, Bochumi, Duisburgu a Gelsenkirchenu. Všechna tato porúrská města dala pořádání akce zelenou - na rozdíl od Berlína, jenž od letoška odmítl potvrdit tradiční termín.

V metropoli má být letos taneční party nahrazena festivalem Planet pro Berlin, která sice styl techna zcela nezavrhne, ale doplní jej o popové šlágry, punk, reggae a džez.

Přes milión milovníků techna

Historie celé akce začala na konci osmdesátých let, kdy se v Berlíně sešlo na 150 příznivců techna. Zatím největšího vrcholu dosáhla akce v roce 1999, kdy se jí účastnilo neuvěřitelných 1,5 miliónu lidí.

V letech 2004 a 2005 se akce vůbec nekonala, protože pořadatelé nenalezli sponzora, který by po mase tanečníků úklid zaplatil. V parku Tiergarten, který obklopuje dosavadní tradiční místo konání party - ulici 17. června, tanečníci často zanechali přes 60 tun odpadků.

Na loňské party se po dvouleté odmlce sešlo opět na několik set tisíc lidí. [celá zpráva] Pyšnit se mohla jedním primátem - zatím nejvyšší mezinárodní účastí přítomných DJ-ů. Tanečníky rozehřívali DJ-ové z Chile, Indie, Austrálie, Velké Británie nebo z Polska. Celkem se slavnosti zúčastnilo 230 DJ-ů.