Na tuzemskou premiéru Incubus čekala naplněná Lucerna i se svým nedýchatelnem, diváci zahřátí dobrým setem londýnské předkapely The Duke Spirit a vyzbrojeni znalostí tvorby. Reagovali nejen na nové skladby, ale též na doteky s minulostí, jichž si kvinteto pocitově užívalo více, než představování loňské desky Light Grenades.

Přitom mají být na co hrdí. Už úvod koncertu obnažil současnou sílu kapely. Dravost, chytrost a melodičnost, dobře zabalené do provokativního zvuku. Pódiu kraloval s vzezřením chlapce skvělý zpěvák Brandon Boyd, jenž bezpečně odzpíval všechny zákeřnosti, které v písních jsou.

Zdatně mu sekundoval především šikovný kytarista Michael Einziger, který v jednu chvíli sáhl po baskytaře a hrál na ni jako na kytaru, čímž docílil zajímavého drnčivého zvuku. Incubus nabídli vynikající koncert, horký a současný. Škoda jen, že v závěru sáhli po zdlouhavé improvizaci, při níž si užívali jako muzikanti, neobstáli však jako hostitelé. Nebýt toho, mohly v Lucerně zaznít ještě dvě skvělé písničky navíc. Ačkoli - takhle to byli celiství Incubus.