Papež Benedikt XVI. se akce nezúčastnil s ohledem na přípravy své nadcházející cesty do Turecka, kvůli těhotenství účast odřekla i představitelka hlavní role. Výtěžek akce jde na dobročinné účely. "Kino, mocný prostředek komunikace, znovu přináší universální poselství," prohlásil před zahájením promítání arcibiskup John Foley ze Spojených států. Snímek s názvem The Nativity Story (Příběh zrození) vypráví o době Mariina těhotenství a její cestě s Josefem do Betléma. Zkoumá Mariiny reakce na to, co se jí přihodilo - obavy, pochyby a nakonec víru.

Americká a italská kina začnou film uvádět 1. prosince. Nový snímek hollywoodského studia New Line Cinema režírovala Catherine Hardwickeová, která má za sebou například film o začátcích skateboardingu Legendy Dogtownu. Představitelka Marie v novém zpracování příběhu Ježíšova narození byla jako vůbec nejmladší herečka v historii už ve 13 letech nominována na Oscara za hlavní roli v novozélandském filmu Pán velryb.

Castleová-Hughesová stejně jako papež svou účast na vatikánské premiéře odřekla - je totiž v pátém měsíci těhotenství. Dítě, které čeká se svým devatenáctiletým přítelem, se má narodit na jaře. Mladá herečka už dříve prohlásila, že je nadšená z toho, že film o těhotné Panně Marii natáčela v době, kdy byla sama v "požehnaném stavu".