Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Zloděj ukradl kamión naložený LCD televizory

Ve čtvrtek 9. června neznámý pachatel odcizil kamión s maďarskou poznávací značkou plně naložený LCD televizory značky Philips. Řidič vozidlo uzamkl a odešel se občerstvit. Po hodině se vrátil, nákladní soupravu však již nenašel. Následující den kriminalisté nalezli tahač vykradený a ohořelý. Po pachateli však zatím marně pátrají.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Zloděj ukradl kamión naložený LCD televizory

Nákladní vůz v nočních hodinách 43letý maďarský řidič zaparkoval na parkovišti za čerpací stanicí na 52. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Kamión byl naložen 396 kusy LCD televizí značky Philips v hodnotě přesahující čtyři milióny korun. 

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Středočeského kraje, kteří krádež vyšetřují, nevědí, zda byl pachatel jeden, či šlo o organizovanou skupinu. Zjistili však, že zloděj se soupravou odjel po dálnici D1 ve směru na Brno. Poslední jeho výskyt zaznamenali u sjezdu na 153. kilometr ve směru na Brno čtvrt hodiny po půlnoci. 

Kamión bez nákladu policisté nalezli v plamenech v pátečních ranních hodinách na tzv. Klusácké stezce mezi Velkou Bíteší a Náměští nad Oslavou. Vozidlo téměř celé shořelo. Celková škoda se pohybuje okolo sedmi miliónů korun. 

Pokud svědci zaznamenali jakékoliv informace o pohybu tahače DAF RZ LEM 544 s návěsem Schmitz RZ XVL670 bílé barvy se stříbrnou plachtou, mohou volat na telefonní číslo 158, na mobil 720 581 882 nebo pevnou linku 974 861 607.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků