Hlavní obsah
Petr Černák obžalovaný z vraždy u středočeského krajského soudu Foto: Radek Plavecký, Právo

Ženu škrtil a poté jí natáhl sáčky přes hlavu, hrozí mu doživotí

Doživotní vězení hrozí za nemilosrdnou a brutální vraždu 56leté ženy Petru Černákovi z Mladoboleslavska. Muž (33) je obžalován z toho, že vloni v říjnu zavraždil kvůli penězům tetu své družky.

Petr Černák obžalovaný z vraždy u středočeského krajského soudu Foto: Radek Plavecký, Právo
Ženu škrtil a poté jí natáhl sáčky přes hlavu, hrozí mu doživotí

Před soudem, který ve středu začal případ projednávat, se Černák k činu přiznal. „Šel jsem za ní, abych ji požádal o půjčení peněz. Řekla, že mi žádné nedá, hádali jsme se a uhodil jsem ji pěstí,“ vypovídal muž.

Po silném úderu pěstí žena upadla na zem, nehýbala se, přesto násilník pokračoval v útoku. Ženu škrtil, tělo pak odnesl do kůlny u chatky, která patřila zavražděné. V kůlně ještě pokračoval ve škrcení a nakonec oběti natáhl přes hlavu igelitové sáčky. „Vůbec se to nemělo stát. Nechtěl jsem, aby to takhle dopadlo,“ uvedl Černák, ale některé momenty z útoku ani jeho délku si prý nepamatuje.

Vražda se stala na konci loňského října a zřejmě byla vyvrcholením dlouhodobějších sporů a špatné sociální situace útočníka. Ten se svou těhotnou přítelkyní a dvěma dětmi neměl kde bydlet. Teta jeho přítelkyně jim půjčila chatku v Jizerním Vtelně u Mladé Boleslavi. Mladý pár se chtěl přestěhovat a sháněl pronájem bytu. Na to ale potřebovali peníze.

Obžalovaný podle státního zástupce Tomáše Milce jednal velmi surově. „Vystřídal několik způsobů útoku, jednal velmi brutálně. Navíc měl zištný motiv,“ uvedl státní zástupce. U soudu vypovídala i sestra zavražděné, podle níž už v minulosti zavražděná páru peníze půjčila. „Prý jim půjčila 27 tisíc,“ řekla před soudem žena.

Hlavní líčení pokračuje odpoledne dalším vyslýcháním svědků, ve čtvrtek by měli vypovídat soudní znalci a je možné, že už ve čtvrtek soudkyně Naděžda Bittnerová vynese rozsudek.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků