Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Žena našla na ulici v Brně tašku s téměř čtvrtmiliónem, obnos odevzdala strážníkům

Mírné překvapení způsobila ve středu brněnským strážníkům šestašedesátiletá žena, která jim na stanici donesla téměř čtvrt miliónu korun. Peníze nalezla v Ječné ulici, a jelikož jí nepatřily, bez váhání je donesla na nejbližší stanici městské policie.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Žena našla na ulici v Brně tašku s téměř čtvrtmiliónem, obnos odevzdala strážníkům

Peníze se nacházely na chodníku v kožené brašně, žena je ve středu v poledne donesla na řečkovickou služebnu městské policie. „Když strážníci kontrolovali obsah kožené brašny, napočítali přesně 213 692 korun,“ popsal mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Spolu s penězi taška obsahovala i osobní doklady. Městská policie tak mohla snadno kontaktovat čtyřiasedmdesátiletého majitele, který si podle Ghanema ještě ten den ztracené věci vyzvedl.

Igelitovou tašku a v ní přes 1,2 miliónu korun nalezl předloni v prosinci 60letý muž na jedné z karlovarských ulic, když se vracel z restaurace domů. Poctivý nálezce ji i se všemi penězi odevzdal na podatelnu karlovarských městských strážníků. [celá zpráva]

Anketa
Vrátili byste nalezené peníze?
Ano
73.8 %
Ne
26.2 %
Celkem hlasovalo 1431 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků