Hlavní obsah
 

Dělník, kterého v Praze zasypala zemina, nepřežil

Dělník, kterého na stavbě na pražském Smíchově ve středu odpoledne zasypala zemina, neštěstí nepřežil. Vyprošťovací práce trvaly déle než šest hodin, hasičům ji komplikovala podmáčená půda s jílem a kamením.

 
Dělník, kterého v Praze zasypala zemina, nepřežil

Dělník byl zasypán ve výkopu v Erbenově ulici, podle informací hasičů zasypala zemina celé tělo.

„Na stavbě zasahuje několik jednotek hasičů včetně USAR týmu. Ve výkopu je zasypaný dělník, snažíme se ho vyprostit. Půda je velmi nestabilní a podmáčená. Pohyb ve výkopu a jeho okolí je obtížný,“ uvedl po 15. hodině po příjezdu hasičů na místo jejich mluvčí Martin Kavka.

Mluvčí kolem 17. hodině uvedl, že se muže stále nedaří vyprostit. „Vyhrabávání je velmi náročné, ani po dvou hodinách se nám nepodařilo dělníka vyprostit. Musíme odstraňovat těžkou zeminu, kde je jíl a kamení,” popsal Kavka.

Stejná situace byla i kolem 19. hodiny. Tělo muže se nakonec podařilo vytáhnout až po více než šesti hodinách.

Na místě byla rovněž policie. „Dostali jsme oznámení o zasypání dělníka, policisté momentálně vyslýchají svědky a zajišťují místo události. Více informací v tuto chvíle nemáme,“ doplnila po 15. hodině mluvčí policie Violeta Siřišťová. Později uvedla, že policisté se případem budou zabývat opět ve čtvrtek ráno.

Hasiči zachraňují dělníka

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Hasiči u zasypaného člověka

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků