Hlavní obsah
Muž ujížděl policejním hlídkám Foto: Policie ČR

Zdrogovaný ujíždějící řidič rozbil dvě policejní auta, od havárie utíkal

Na deset let má zakázáno řídit auto, navzdory tomu usedl za volant Hondy Civic šestatřicetiletý muž a jel. Ke všemu pod vlivem drog. Způsobil scénu jako z akčního filmu, jen zázrakem nikomu neublížil.

Muž ujížděl policejním hlídkám Foto: Policie ČR
Zdrogovaný ujíždějící řidič rozbil dvě policejní auta, od havárie utíkal

Jak informuje policejní mluvčí Blanenska a Vyškovska Iva Šebková, vyrazil v pondělí nad ránem na silnici mezi Miloticemi a Kyjovem v hodonínském okrese, pokračoval směrem na Marefy ve vyškovském okrese.

První policejní hlídce se snažil ujet, na další narazil v Bučovicích. Ve zkratu najel do policejního auta s rozsvícenými majáky, rychle vycouval a pokračoval v šílené jízdě. Zamířil na hlavní tah Brno-Uherské Hradiště a přejížděl z jednoho jízdního pruhu do druhého.

Poškozené policejní vozidlo

Foto: Policie ČR

„Při náhlé změně směru jízdy narazil do dalšího policejního auta, které vyjelo za ním,“ líčila mluvčí. I po tomto střetu ještě stačil zamířit na Marefy, nezvládl ale řízení, vyjel na polní cestu a narazil do stromu.

Anděl strážný se nad nezraněným pachatelem vznášel, když utíkal od nehody rychle pryč, neunikl však policejnímu psovodovi a jeho služebnímu psovi. Drama skončilo v hospodářské budově jednoho z rodinných domků.

Jak Šebková sdělila Právu, na obou policejních autech způsobil šílený jezdec škodu za 160 000, na svém autě jen za 10 000 korun. Je podezřelý ze spáchání hned několika trestných činů. Policisté proto už dali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí do vazby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků