Hlavní obsah
Obžalovaná z vraždy a pokusu o vraždu Foto: Facebook

Zásahem policistů proti ženě na Újezdě se bude zabývat soud

Státní zástupci ve čtvrtek obžalovali dva policisty, kteří loni v létě zasahovali proti ženě, jež později zabila zákaznici pražského obchodního centra. Za zneužití pravomoci úřední osoby pro ně navrhli zákaz činnosti. Případem se bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 1. Sdělila to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. Podle původní informace zastupitelství policistům hrozilo deset let vězení.

Obžalovaná z vraždy a pokusu o vraždu Foto: Facebook
Zásahem policistů proti ženě na Újezdě se bude zabývat soud

Policisté jsou obžalováni kvůli incidentu, který se odehrál loni 5. července v kavárně na pražském Újezdě. M. S., která je nyní obžalovaná z vraždy a pokusu o vraždu, tam napadla na toaletách zákaznici. Podle spisu ji škrtila tričkem. Útočnice byla převezena do psychiatrické nemocnice v Bohnicích, lékaři ale informace o útoku nedostali. Existuje přitom zápis o tom, že lékaři se aktivně o okolnosti zajímali, dozvěděli se ale jen to, že pacientka podstoupila dechovou zkoušku.

Pacientku zanedlouho propustili, ve stejný den zabila nakupující v obchodním centru na pražském Smíchově. Podle znalců na sebe chtěla lékaře upozornit.

Postup nemocnice vyšetřovala komise, podle které lékaři nijak nepochybili. Zjistila však, že chyba byla v komunikaci mezi policií, záchranáři a lékaři psychiatrické nemocnice.

Zůstávají ve službě

Obvinění policisté jsou z místního oddělení na Malé Straně. Policejní mluvčí Andrea Zoulová na začátku ledna uvedla, že oba zůstávají ve službě. Podle služebního zákona by mohli být postaveni mimo službu pouze v případě, kdy by "ponechání ve výkonu služby ohrožovalo důležitý zájem služby nebo průběh prošetřování jejich jednání".

Případ Sudků začne Městský soud v Praze projednávat v pondělí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků