Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Za vraždu prostitutky a další útoky dostal mladík 25 let vězení

Vrchní soud v Praze v odvolacím jednání ve středu rozhodl, že Václav Schneider půjde do vězení na 25 let. Podle verdiktu muž zavraždil prostitutku a další dvě dívky se pokusil zavraždit a znásilnit. Vrchní soud tak potvrdil rozhodnutí pražského městského soudu.

Foto: Profimedia.cz
Za vraždu prostitutky a další útoky dostal mladík 25 let vězení

Po absolvování trestu muž nastoupí do detenčního ústavu. Podle znalců je Schneider sexuálním agresorem se sadistickými rysy, jehož pobyt na svobodě je velice nebezpečný. Rozsudek je pravomocný a lze se proti němu pouze dovolat k Nejvyššímu soudu.

Schneider loni v listopadu zavraždil osmadvacetiletou prostitutku, kterou si objednal do svého bytu v Praze 8. Po souloži ji uškrtil a okradl. Na policii později uvedl, že si nevzpomíná, proč ženu usmrtil - byl prý opilý.

Kromě toho Schneider loni v Praze 8 napadl i další dvě dívky - v srpnu čtyřiadvacetiletou studentku, která se vracela z brigády na diskotéce, počátkem listopadu pak stejně starou Rusku zaměstnanou ve striptýzovém klubu.

Obě ženy škrtil a bil, dokud neztratily vědomí. Po neúspěšném pokusu o pohlavní styk je okradl a utekl. Policistům k napadením řekl, že "se to asi stalo", ale že si kvůli opilosti nevybavuje podrobnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků