Hlavní obsah
 

Za surové ubití prostitutky dostal muž 17,5 roku vězení. Znásilnění se neprokázalo

Za loňskou surovou vraždu prostitutky v Teplicích dostal v pátek od Krajského soudu v Ústí nad Labem 29letý Andrii Matsola z Ukrajiny trest ve výši 17,5 roku vězení. Mladou ženu surově ubil kamenem. Podle obžaloby ji měl i znásilnit, podle soudu ale pro to nebyl dostatek důkazů. Krom vraždy byl uznán vinným i z výtržnictví. Rozsudek není pravomocný, muž se sice práva na odvolání vzdal, na místě se ale odvolal státní zástupce.

 
Za surové ubití prostitutky dostal muž 17,5 roku vězení. Znásilnění se neprokázalo

Tělo ženy bylo nalezeno loni 12. prosince ráno v Nákladní ulici nedaleko firmy na ruční mytí aut. Ulice je nechvalně známá tím, že se v ní často pohybují prostitutky. Útok pachatele byl dokonce zachycen jednou z kamer, ale v takovém rozlišení, které kriminalistům v jeho identifikaci nepomohlo. Podle soudu lze ale z tohoto důkazu jednoznačně prokázat první napadení ženy, za které ho soud uznal vinným z výtržnictví.

S první prostitutkou, na kterou narazil, se muž nedohodl, pak měl pohlavní styk s další a až poté narazil na oběť. S tou si prý dohodl sex za 300 korun. Prostitutka po něm ale chtěla ještě další peníze. Podle soudu ji nejprve napadl několika údery rukou a pak ji odvlekl za billboard, kde s ní měl pohlavní styk. Poté ji napadl kamenem a způsobil jí devastující poranění hlavy. V důsledku úderů poškozená na místě zemřela. „Způsob splňuje všechny znaky zvlášť surově spáchaného činu,“ řekl předseda senátu Roman Felzmann.

Obžalovaný Andrii Matsola u Krajského soudu v Ústí nad Labem.

Foto: Aleš Pelikán, Právo

Matsola byl v Česku teprve zhruba 14 dní. Vraždu u soudu přiznal, že by ženu znásilnil, to popřel. Znásilnění se podle soudu jednoznačně prokázat nepodařilo. „Otázka přímé souvislosti mezi napadením a pohlavním stykem je sporná, žádný důkaz ji nepodporuje,“ uvedl Felzmann. Jeden ze svědků styk Matsoly a jeho oběti nakrátko zahlédl, podle něj nic nenasvědčovalo nějaké nenormální situaci.

Matsolovi hrozil i výjimečný trest, pro ten ale soud neshledal žádné podmínky, ani žalobce ho nenavrhoval. Podle Felzmanna mezi polehčující okolnosti patří hlavně to, že dříve žil řádným způsobem života. V částečném doznání ale soud významnou polehčující okolnost nespatřil. „Zásadní přitěžující okolností je, že spáchal více trestných činů,“ dodal soudce. Matsola byl také na 10 let z České republiky vyhoštěn.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků