Hlavní obsah

Z vyvraždění rodiny viní policisté exmanžela ženy

Z vraždy 54leté ženy a jejího 34letého syna v Křemži na Českokrumlovsku obvinili policisté 48letého exmanžela mrtvé ženy Andreje Mikolcze. Nyní mu tak hrozí až výjimečný trest odnětí svobody.

Z vyvraždění rodiny viní policisté exmanžela ženy

"Vyšetřování prokázalo, že někdy mezi 4. a 7. hodinou ráno v úterý 14. března usmrtil nejdříve třemi výstřely z nelegálně držené krátké zbraně svou exmanželku a potom dvěmi ranami jejího syna. Hlavním motivem vražd byly pravděpodobně rodinné neshody," řekl Právu mluvčí jihočeské policie Dušan Klícha.

Poznamenal, že soudce na muže uvalil vazbu a vzhledem k jeho fyzickému a psychickému stavu musel být převezen na psychiatrické oddělení brněnské vazební věznice.

Těla matky a jejího syna, kterého žena neměla se zadrženým exmanželem, objevili v úterý 14. března v domě na okraji obce policisté. Nejdříve Mikolcze hledali kvůli svědectví, ale když zjistili, že byl v noci v domku, stal se hlavním podezřelým. Vyhlásili po něm pátrání a dopadli ho na upozornění oznamovatele hned následující den v jednom z českobudějovických penziónů, kde se ukrýval.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků