Hlavní obsah
 

Z vraždy servírky v Humpolci obvinili dělníka s kriminální minulostí

Z páteční vraždy servírky v Humpolci na Pelhřimovsku obvinila policie 47letého dělníka, který si v minulosti odseděl 10 let ve vězení za pokus o vraždu. Souzen byl i kvůli majetkové trestné činnosti, nyní mu v případě prokázání viny hrozí až výjimečný trest. Před policií muž odmítl vypovídat, stejně tak i před soudem, který ho poslal do vazby.

 
Z vraždy servírky v Humpolci obvinili dělníka s kriminální minulostí

Podrobnosti k případu v pondělí sdělil novinářům na tiskové konferenci v Jihlavě kriminalista Pavel Kubiš. Policie se brutální vraždou zabývá od 13. prosince. V restauraci, kde se čin stal, zajistila desítky stop.

Některé z předmětů pocházejících z restaurace měl u sebe i obviněný muž. Podle Kubiše se podařilo zajistit i předměty, které mohly být vražednými nástroji. Přesnou příčinu smrti ženy neuvedl.

Muž byl v roce 1999 odsouzen k desetiletému trestu za pokus o vraždu ženy, kterou kvůli majetkovému prospěchu pobodal. Teď k němu kriminalisty přivedlo mimo jiné zranění ruky, které nedokázal vysvětlit.

V restauraci nebyl poprvé. Nějakou dobu bydlel v ubytovně, která je součástí restaurace. Je českým občanem a má trvalé bydliště ve Středočeském kraji. V Humpolci nějakou dobu pracoval a bydlel na ubytovnách.

Policie muže zadržela v pátek odpoledne, trestní stíhání zahájila v sobotu večer, v pondělí ho soud poslal do vazby.

Na Vysočině se letos staly čtyři vraždy. Ve všech případech policie podezřelé zadržela.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků