Hlavní obsah
 

Vybuchly páry hořlavých kapalin, dělníky to katapultovalo, uvedl vyšetřovatel k explozi v Kralupech

V kralupské chemičce ve čtvrtek podle hasičů explodovaly páry hořlavých kapalin. Kde se vzaly a o jaké látky šlo, vyšetřovatelé dál zjišťují. Informoval o tom v pátek vyšetřovatel krajských hasičů Libor Pospíšil. Při výbuchu tankovací nádrže zemřelo šest lidí, dva zranění leží v nemocnicích.

 
Vybuchly páry hořlavých kapalin, dělníky to katapultovalo, uvedl vyšetřovatel k explozi v Kralupech

„Víme, že došlo k explozi par hořlavých kapalin. Dalším zkoumáním a prověřováním zjišťujeme, kde se ty páry mohly vzít a co to iniciovalo,” uvedl Pospíšil.

Dodal, že pracovníci v dané době stáli na nádrži a exploze je katapultovala. Incident vyšetřuje také policie.

Vyšetřovatelé zkoumají zničenou nádrž

Foto: Ondřej Hájek, ČTK

Výbuch se v areálu rafinérie Česká rafinérská, která náleží skupině Unipetrol, ozval ve čtvrtek kolem desáté hodiny dopoledne. [celá zpráva]

Na místo vyrazily desítky záchranářů a hasičů. Ti následně našli šest mrtvých mužů a dva zraněné, kteří byli převezeni do nemocnice. Jeden má popáleniny druhého stupně na deseti procentech těla, druhý devastující poranění obličeje. Pět obětí byli Rumuni, jeden Čech. Nikdo z nich nebyl zaměstnancem Unipetrolu.

Záznam: Hasiči a záchranáři zasahují u exploze v areálu chemičky v Kralupech nad Vltavou

Video: Novinky

Kralupská radnice ve čtvrtek informovala, že výbuch nastal při čištění prázdné nádrže. Navíc měl být porušen technologický postup. Mluvčí Unipetrolu Pavel Kaidl tuto informaci ve čtvrtek nepotvrdil, při jaké jiné činnosti nádrž explodovala, ale neuvedl.

Hasiči a záchranáři zasahují po výbuchu v areálu chemičky v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku.

Foto: Ondřej Deml, ČTK

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků