Hlavní obsah

Výbuch plynu poničil dům na Trutnovsku, obyvatelé stačili utéct

Výbuch propan-butanové lahve zdemoloval v noci na úterý rodinný domek ve Svobodě nad Úpou na Trutnovsku. Obyvatelé stačili dům včas opustit a nikomu se tak nic nestalo. Exploze objekt částečně poničila, hasiči museli například podepřít balkony. O osudu stavby rozhodne statik.

Výbuch plynu poničil dům na Trutnovsku, obyvatelé stačili utéct

Plyn v patrovém domku vybuchl před čtvrtou hodinou ráno. Při příjezdu hasičů již byli všichni obyvatelé před domem. Nepotvrdily se informace, že jedna žena je v prvním patře oddělena ohněm a nemůže ven. Oheň se třem jednotkám hasičů podařilo uhasit po necelých dvou hodinách.

Příčiny výbuchu hasiči vyšetřují. Jednou z možností je únik plynu kvůli technické závadě na láhvi.

V krátké době jde na Trutnovsku o druhý případ výbuchu propan-butanu. Na konci září explodoval plyn z propan-butanové láhve v rodinném domě v Čermné u Hostinného. Při neštěstí nebyl nikdo zraněn, majitelé v době výbuchu nebyli doma.

Následky explozí plynu z propan-butanových láhví likvidují hasiči v Česku několikrát ročně. Například letos v červenci explodovala láhev v tábořišti v osadě Frýdava u Přední Výtoně u Lipenské přehrady a záchranáři museli pět lidí převést s popáleninami do nemocnice.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků