Hlavní obsah

Ve Slušovicích explodovala tlaková láhev, střepiny létaly až do okolních domů

Rozsáhlý požár, který doprovázel výbuch tlakové láhve s plynem zdolávali v sobotu nad ránem hasiči ve Slušovicích na Zlínsku. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn. O požáru byli hasiči informováni po třetí hodině ráno. Oheň zachvátil zahradní chatu a domek, plameny šlehaly několik metrů vysoko a hasiči viděli rozsáhlý požár již zdaleka při příjezdu.

Ve Slušovicích explodovala tlaková láhev, střepiny létaly až do okolních domů

„Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů ze Zlína se dvěma cisternami, kterou postupně posílily jednotky ze Slušovic a Vizovic. Požár byl v těch okamžicích již ve čtvrtém stádiu hoření, což představovalo prakticky kompletní likvidaci objektu,“ informoval mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček.

Devastaci způsobil a oheň podpořil výbuch jedné tlakové láhve s plynem. Tlaková vlna poškodila okna ve čtyřech rodinných domech v okolí a nejméně dva skleníky. Jedna ze střepin prolétla do ložnice, kde zranila majitele a zapálila lůžkoviny. Požár byl okamžitě uhašen.

Další tlakové láhve hasiče při zásahu vážně ohrožovaly a musely být ochlazovány. Hasičům se podařilo požár lokalizovat asi po dvaceti minutách intenzivního hašení a celková likvidace požáru byla hlášena o další hodinu později.

:. Výbuch tlakové láhve napáchal velké škody. Foto: HZS Zlínského kraje

Příčinou vzniku požáru byla nedbalost majitele, který nezabezpečil trvalou dohlídku udírny v době provozu a došlo ke vznícení hořlavých materiálů v těsné blízkosti topeniště. Škoda byla hasiči vyčíslena na 160 tisíc korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků