Hlavní obsah
Z hrozivě vypadající nehody vyvázl řidič jen se zraněním. Foto: Policie ČR

V Postřelmově se srazil vlak s autem, řidič zázrakem střet přežil

Štěstí měl ve středu dopoledne devětapadesátiletý řidič osobního auta, když se na železničním přejezdu na ulici Dlouhá v Postřelmově na Šumpersku srazil s osobním vlakem, který jel z Přerova do Šumperka. Utrpěl sice těžké zranění, ale nehodu přežil.

Z hrozivě vypadající nehody vyvázl řidič jen se zraněním. Foto: Policie ČR
V Postřelmově se srazil vlak s autem, řidič zázrakem střet přežil

„Řidič vozidla Hyundai Accent vjel krátce po půl jedenácté na nechráněný železniční přejezd, přestože výstražné bezpečnostní zařízení bylo v daný okamžik v provozu. Proč tak učinil, je dosud předmětem šetření,“ řekl Právu šumperský policejní mluvčí Josef Bednařík.

„Řidič utrpěl otřes mozku a pohmožděniny. Byl převezen do nemocnice v Šumperku,“ řekl Právu náměstek ředitele Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Jan Weinberg. Z vlakové soupravy nebyl zraněn nikdo.

K nehodě došlo na železničním přejezdu v ulici Dlouhá v Postřelmově.

Foto: Policie ČR

„Dechová zkouška u strojvedoucího byla negativní. Celková škoda na vozidle, vlakové soupravě a kolejišti byla vyčíslena na 450 tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí. Nehoda zkomplikovala železniční dopravu mezi Postřelmovem a Zábřehem.

„Osobní vlaky byly v daném úseku po dobu jejího vyšetřování nahrazeny autobusovou dopravou,“ řekla Právu mluvčí ČD Kateřina Šubová. Trať byla znovu zprovozněna krátce před 14. hodinou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků