Hlavní obsah

V Ostravě hořelo podzemní potrubí

Komplikovaný a časově náročný zásah řešili ostravští hasiči v těsném sousedství areálu Dolních Vítkovic. Od nedělního večera do pondělního rána likvidovali požár usazenin, které se vzňaly ve starém potrubí o délce několika stovek metrů.

V Ostravě hořelo podzemní potrubí

K požáru došlo mezi Velkým světem techniky a železničními kolejemi. Před půl sedmou večerní na místo vyjelo pět jednotek hasičů.

„Hasiči zjišťovali pomocí termokamer rozsah hoření. Do potrubí postupně vrtali a vytvářeli otvory, mimo jiné pomocí speciálního řezacího a hasicího zařízení Cobra. Potrubí následně zapěňovali. Na pomoc přijel osmikolový kombinovaný hasicí automobil Scania,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Proč začalo potrubí hořet, není jasné.

V průběhu zásahu hasiči měřili koncentrace a případný výskyt nebezpečných látek. „Koncentrace měřili preventivně také na okraji sousedního areálu Nová Karolina, a to na povrchu i na střeše obchodního centra. Zde nebyly naměřeny žádné koncentrace nebezpečných plynů,“ dodal mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků