Hlavní obsah
 

V Brně se srazily tramvaje, pět zraněných

V centru Brna se v pondělí ráno srazily dvě tramvaje. Záchranka přepravila tři lidi do nemocnice, další dva ošetřila na místě. Okolnosti nehody policie vyšetřuje, na místě nehody je patrné, že jedna tramvaj narazila zezadu do soupravy před sebou.

 
V Brně se srazily tramvaje, pět zraněných

Nehoda se stala krátce před 08:30 hodin v Křížové ulici v části Staré Brno. Mluvčí záchranky Hedvika Kropáčková Novinkám sdělila, že zdravotníci ošetřili celkem pět lidí, z nichž tři odvezli do nemocnice.

Tramvaje se srazily v Brně v Křížové ulici.

Foto: Igor Zehl, ČTK

„Mladá žena utrpěla lehké zranění hlavy, muž středního věku rovněž lehké zranění kyčle a odvezli jsme do nemocnice také jednoho z řidičů tramvají se středně těžkým zraněním dolní končetiny,” uvedla mluvčí.

Zbylí dva lidé podle ní byli zranění velmi lehce a sami uvedli, že se případně k lékaři dopraví sami.

Kropáčková později rovněž dodala, že v nedaleké nemocnici U sv. Anny vyhledala ošetření řada lidí od nehody.

Při srážce tramvají v Brně se zranilo pět lidí.

Foto: Igor Zehl, ČTK

Příčinu a okolnosti nehody šetří policie, podle předběžných informací jedna tramvaj narazila do druhé zezadu.

„Předpokládáme, že v obou soupravách mohlo cestovat zhruba 200 lidí. Příčinu nehody zatím neznáme. Vyjmuli jsme všechna záznamová média, včetně kamerových záznamů z vozidel,“ řekl provozní ředitel Dopravního podniku města Brna Jan Seitl.

V Brně se srazily tramvaje.

Foto: Michal Šťastný, Právo

Kvůli vyšetřování nehody byla omezena doprava, opatření se dotklo šesti linek městské hromadné dopravy, a to tramvajových 2, 5, 6 a autobusových 44, 82 a 84.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků