Hlavní obsah
Krokodýl čelnatý. Ilustrační foto Foto: Wikipedia, Policie ČR

Uprchlého krokodýla našli ve sklepě

Krokodýl čelnatý, který v sobotu utekl svému majiteli v Ostravě-Hrabůvce, se v úterý našel. Ukrýval se ve sklepě domu svého chovatele.

Krokodýl čelnatý. Ilustrační foto Foto: Wikipedia, Policie ČR
Uprchlého krokodýla našli ve sklepě

„Je zpět u svého majitele. Daleko neutekl, spíš se dobře schoval. Nakonec byl nalezen ve sklepě domu, v němž žije jeho chovatel,“ sdělila Právu mluvčí ostravské policie Eva Michalíková.

Dodala, že okolnosti chovu zvířete budou i nadále zajímat policii a pracovníky veterinární správy.

Zvíře zmizelo ze zahrady, kde bylo umístěno bez vědomí a povolení státní veterinární správy. Ta v úterý potvrdila, že majiteli za porušení zákona hrozí ve správním řízení až milionová pokuta.

Krokodýla hledaly desítky policistů

Zmizení zvířete majitel oznámil až v pondělí před polednem a od té doby policisté krokodýla hledali. Do pátrání se zapojilo dvacet policistů spolu s deseti strážníky městské policie.

Strážci zákona zjistili, že muž krokodýla čelnatého (Osteolaemus tetraspis) koupil před čtyřmi lety od chovatele z Olomouckého kraje.

„Z dodaného dokumentu ke krokodýlovi vyplývá, že tento je načipovaný a má Registrační list exempláře ohroženého druhu živočicha. Potvrzení neboli certifikace byla vydána výkonným orgánem, Krajským úřadem Olomouckého kraje. Důvod, proč však nový majitel v Ostravě o registru neučinil oznámení, nyní bude předmětem dalšího šetření. Také budeme prověřovat způsob jeho umístění i samotného chovu, ale také proč o útěku krokodýla učinil oznámení až po dvou dnech,” uvedla Michalíková.

Policisté prohledávali okolí i zahrady okolních domů. Obcházeli jednotlivé domy a informovali jejich obyvatele o dané situaci. Policisté lidi upozorňovali, aby byli obezřetní a v případě nálezu krokodýla se ho sami nepokoušeli odchytit. Zvíře je mrštné a je schopno ulovit i menší psy či kočky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků