Hlavní obsah
 

Uklízeč z nemocnice dostal za vraždu bajonetem doživotí

Dětství strávil 48letý Miroslav Szettey v pasťáku, dalších několik let pak ve vězení, mimo jiné za vraždu. Tam také podle čtvrtečního rozsudku Krajského soudu v Plzni zůstane po zbytek života.

 
Uklízeč z nemocnice dostal za vraždu bajonetem doživotí

Výjimečný trest dostal nenapravitelný recidivista za smrt sedmapadesátileté Milici Novákové z Mariánských Lázní, kterou loni v květnu ubodal sedmadvaceti ranami vojenským bajonetem. A důvod? Chtěla ho vyhodit z bytu, protože jí odmítal přispívat na nájem. Podle znalců není šance, že by muž slovenské národnosti, který naposledy pracoval jako uklízeč v nemocnici, mohl někdy sekat latinu.

Svět chápe jinak, řekl o vrahovi soudce

"Agrese obžalovaného je jeden ze způsobů, jak se vyrovnává se zátěží. Podle odborníků je jeho chování nepředvídatelné a tuto trestnou činnost by mohl znovu zopakovat. Svět chápe jinak než ostatní lidé. Jeho náprava je prakticky nemožná," řekl předseda senátu Jan Špeta.

Szettey na svoji spolubydlící zaútočil vojenským bodákem poté, co mu sbalila věci a vykázala ho z bytu. „Schoval se v předsíni za závěs. Když ho tam žena našla, vrhl se na ni. Zasadil jí celkem sedmadvacet bodných ran do krku, hrudníku, břicha a zad. Tělo poté odtáhl do pokoje a z bytu ukradl platební kartu, později z automatu vybral peníze,“ uvedla žalobkyně Václava Brýdová.

Chtěla mě vyhodit z bytu. Naplánoval jsem si, že ji zabiju vojenským bodákem.
odsouzený

Szettey, který se po zatčení k činu přiznal, u soudu odmítl cokoliv říci. Pouze uvedl, že je smířen s tím, že už se na svobodu asi nikdy nedostane. Soudce tak přečetl jeho výpověď, kterou učinil po obvinění na policii.

„Dohodli jsme se, že jí budu platit půlku nájmu, tedy 4500 korun měsíčně. Peníze jsem jí ale nedával. Chtěla mě proto vyhodit z bytu. Naplánoval jsem si, že ji zabiju vojenským bodákem. Nejdříve jsem to chtěl udělat v lese, ale bál jsem se, že by mě někdo viděl. Tak jsem se rozhodl, že to udělám v bytě,“ citoval Szetteyova slova soudce Špeta.

Zapálil jsem v bytě svíčky, aby měla její duše klid.
odsouzený

"Vzal jsem si bodák, schoval se za závěs v předsíni a čekal, až Milica vyjde z pokoje. První ránu jsem jí dal do břicha. Spadla na zem a potom jsem ji bodal do srdce. Chrčela, a tak jsem ji píchl do krku, aby se už netrápila,“ pokračoval soudce ve čtení výpovědi obžalovaného.

Svého činu vzápětí litoval. „Vybrečel jsem se nad ní a zapálil v bytě svíčky, aby měla její duše klid,“ řekl Szettey policistům. Z bytu pak odcizil platební kartu, ze které vybral sedm tisíc korun. Policie ho zadržela po třech dnech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků