Hlavní obsah
Zachránění psi z množírny ve Starém Plzenci Foto: Hlas zvířat

U Plzně žily v otřesných podmínkách dvě desítky psů

Plzeňská policie ve čtvrtek zřejmě odhalila nelegální psí množírnu. Ve Starém Plzenci žilo v nevyhovujících podmínkách téměř dvacet psů. Chovatelce nyní hrozí několikaletý postih za týrání zvířat.

Zachránění psi z množírny ve Starém Plzenci Foto: Hlas zvířat
U Plzně žily v otřesných podmínkách dvě desítky psů

V rodinném domě ve Starém Plzenci objevila policie ve spolupráci se Státní veterinární správou (SVS) na dvacet psů žijících v otřesných podmínkách. Mnoho z nich se nacházelo ve špatném zdravotním stavu a trpělo podvýživou.

„Podmínky chovu byly naprosto nevyhovující. Všude značný nepořádek, výkaly a silný zápach po čpavku,“ upřesnil zástupce mluvčího SVS Petr Majer.

Podle informací veterináů byli na zahradě dva psi plemene hovawart a v domě pak dalších šestnáct psů menších plemen. Nejčastěji šlo o čivavy, jezevčíky a různé křížence.

Dům ve Starém Plzenci, ve kterém měla žena množit psy.

Foto: Jan Švábek, Právo

Protože se chovatelka i na výzvu SVS odmítla dostavit, musela přístup do domu a na pozemek zabezpečit policie. Všichni psi byli po zásahu odvezeni do plzeňského útulku. „V současné době se policie případem zabývá z důvodu podezření na týrání zvířat,“ shrnula situaci mluvčí plzeňské policie Hana Rubášová.

Na případ upozornilo uskupení Hlas zvířat, které dění komentuje na své facebookové stránce.

#8 - MNOŽÍRNA SEDLEC - STARÝ PLZENEC Včera večer nám bylo prostřednictvím SOS for PETS z. s. zasláno důvodné a doložené...

Zveřejnil(a) Hlas zvířat dne Středa 11. červenec 2018
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků