Hlavní obsah
 

U Brna vykolejil rychlík Vysočina

U Tišnova u Brna vykolejil ve čtvrtek ráno rychlík Vysočina. Provoz na trati mezi Tišnovem a Řikonínem je přerušen, omezení potrvá nejméně celé odpoledne. Několika desítkám cestujících pomohli z vlaku hasiči.

 
U Brna vykolejil rychlík Vysočina

V Tišnově vykolejily poslední dva vagony rychlíku Vysočina jedoucího z Prahy do Brna. Mluvčí Českých drah Gabriela Novotná uvedla, že vozy nejsou převrácené.

Podle prvotních informací cestovalo ve vlaku zhruba 150 lidí a na místě byla údajně řada zraněných, do akce proto původně vyrazily také dva záchranářské vrtulníky. Stroje nakonec nebylo potřeba, protože se nehoda obešla bez zranění.

Cestujících bylo po upřesnění záchranářů zhruba 80, ven z vlaku jim pomohli hasiči.

Trať je podle Novotné zavřená, České dráhy zajišťují náhradní autobusovou dopravu. Předpokládané zprovoznění trati je v 18:00.

Zatím není jasné, co se stalo, ve hře je technická závada. Vše se vyšetřuje.

Na českých železnicích se v poslední době stala řada nehod a incidentů. Dva mrtvé a 24 zraněných si vyžádala 7. července čelní srážka dvou osobních vlaků na jednokolejné trati u obce Pernink na Karlovarsku.

U Brna vykolejil rychlík Vysočina

Foto: Petr Kozelka, Právo

Tragicky skončila rovněž 14. července nehoda na hlavní trati z Prahy na Kolín.

Kvůli nedodržení zákazu jízdy se tento týden v Jihlavě srazil nákladní vlak s lokomotivou. Oba stroje vykolejily, nikdo se nezranil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků