Hlavní obsah
Tragický tramvajový úsek v Ostravě Foto: Josef Gabzdyl, Právo

Tramvaje se na tragickém úseku málem srazily již dříve

Páteční dramatická situace, kdy na jednokolejné trati z Ostravy do Kyjovic proti sobě vyjely dvě tramvaje číslo 5, nebyla údajně první svého druhu. Naštěstí žádná neskončila odvozem cestujících v rakvích jako ta poslední.

Tragický tramvajový úsek v Ostravě Foto: Josef Gabzdyl, Právo
Tramvaje se na tragickém úseku málem srazily již dříve

„V dopravním podniku je veřejným tajemstvím, že se na tom úseku tramvaje setkávaly velmi často. Vždycky se však řidiči uviděli a museli potom couvat. Teď akorát měli tu smůlu, že se kvůli zatáčce včas neviděli. Je to jednoznačně systémová chyba dopravního podniku. Dlouho se s tím nic nedělalo,“ řekl Právu zaměstnanec Dopravního podniku Ostrava (DPO), který nechtěl být jmenován.

Mluvčí dopravního podniku Miroslav Albrecht podobné problémy nepotvrdil ani nevyloučil. „Nevylučuji, že se něco takového v minulosti mohlo stát. V současné době k tomu nemám žádné informace. Ale mohu říct, že nikdy nedošlo k nějaké vážné srážce, která by měla tak fatální následky,“ uvedl Albrecht.

Vyšetřovatel páteční tragické srážky Jaroslav Kornecki tvrdí, že pokud by se tyto spekulace ukázaly jako pravdivé a přihlásili by se i nějací svědci, měla by se tím policie zabývat.

„I kdyby ke srážce tramvají nedošlo, tak by i v tomto případě zřejmě byla naplněna skutková podstata obecného ohrožení a dopravní podnik byl tuto událost povinen oznámit,“ řekl s tím, že žádné takové poznatky o hrozícím střetu tramvají z minulosti nemá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků