Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Syřani z D8 jeli republikou i v přívěsném vozíku, budou vyhoštěni

Deset běženců, které odhalili policisté ve čtvrtek na dálnici D8 u Klecan, skončilo v zařízení pro uprchlíky. Poslední z nich byl převaděč, který skončil v policejní cele. Část skupiny Syřanů jela v přívěsném vozíku.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Syřani z D8 jeli republikou i v přívěsném vozíku, budou vyhoštěni

U cizinců bylo zahájeno řízení o povinnosti opustit území České republiky, do té doby budou v zařízení pro umístění cizinců v Bělé Jezové na Mladoboleslavsku.

„S deseti osobami jsme zahájili řízení o opuštění republiky, přičemž bude vyrozuměno dublinské středisko, které zahájí řízení o předání osob jinému státu. Do té doby budou v zařízení pro uprchlíky,“ řekl Novinkám mluvčí policie Jakub Vinčálek. Do kterého státu budou vyhoštěni, ale policie odmítla sdělit. Není ani jasné, kam běženci cestovali.

U jednoho muže byly podle mluvčího zahájeny úkony trestního řízení. „Je podezřelý z organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, za to mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Spis teď dostane na stůl státní zástupce, který rozhodne, zda bude požadovat vazbu,” řekl Vinčálek.

Podle informací Novinek jeli někteří z cizinců v přívěsném vozíku s plachtou dokonce s dětmi, ostatní v autě s německou poznávací značkou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků