Hlavní obsah
Jiří Švachula přichází k soudu. Foto: Petr Kozelka, Právo

Švachula z vazby zatím nepůjde

Jiří Švachula (dříve ANO), kterého státní zastupitelství označuje za hlavu zločinecké organizované skupiny tyjící z ovlivňování veřejných zakázek na radnici Brno-střed a v brněnských městských firmách, zatím z vazby na svobodu nepůjde. Vrchní soud v Olomouci totiž zrušil rozhodnutí brněnského krajského soudu, který bývalého vlivného politika po roce a půl ve vazbě chtěl už propustit.

Jiří Švachula přichází k soudu. Foto: Petr Kozelka, Právo
Švachula z vazby zatím nepůjde

Podle státního zástupce Radka Mezlíka olomoucký soud označil rozhodnutí o propuštění za předčasné.

„Krajský soud v Brně by měl nyní ve věci znovu rozhodovat, má na to čas do 10. prosince,“ prohlásil Mezlík. Švachulův obhájce Kárim Titz zatím nechtěl rozhodnutí komentovat.

Podle informací Práva je ale pravděpodobné, že Švachula se nakonec na svobodu dostane. Podle zdroje redakce obeznámeného s případem se totiž olomoučtí soudci proti propuštění z vazby striktně nepostavili, pouze upozornili, že by měly být přesněji stanoveny podmínky, za nichž by měl být bývalý místostarosta radnice Brno-střed propuštěn.

O Švachulově propuštění rozhodl senát v čele s Jaroslavou Bartošovou 7. října poté, co při projednávání korupční kauzy Stoka, v níž je Švachula obžalován společně s desítkou dalších údajných kompliců, byly dokončeny výslechy jednotlivých obžalovaných. Projednávání případu bude u brněnského soudu pokračovat v listopadu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků