Hlavní obsah
Čerpací stanice, kde strážník zastřelil lupiče. Foto: Aleš Honus, Právo

Strážník v Karviné zastřelil lupiče

Tragédie se odehrála v úterý v noci na jedné z čerpacích stanic v Karviné. Během služebního zákroku tam strážník městské policie zastřelil lupiče, který ohrožoval obsluhu nožem. Incident se odehrál kolem desáté hodiny večerní nedaleko supermarketu Tesco.

Čerpací stanice, kde strážník zastřelil lupiče. Foto: Aleš Honus, Právo
Strážník v Karviné zastřelil lupiče

"Na benzínové stanici zasahovala dvoučlenná hlídka strážníků. Během služebního zákroku došlo k úmrtí podezřelého muže. Bližší informace zatím nemůžeme sdělit, událost vyšetřují kriminalisté," uvedla bez podrobností mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Podle dostupných informací střílel strážník proto, že dvaatřicetiletý lupič dlouhým nožem ohrožoval obsluhu prodejny. Lupiče zasáhl dvěma výstřely. Podle prvotních informací vyšetřovatelů byl zákrok zcela oprávněný, přesto bude podrobně vyhodnocen.

„Střelná poranění, která utrpěl, byla smrtelná a postižený jim na místě podlehl ještě před příjezdem záchranné služby. Zasahující lékař již mohl jen konstatovat smrt muže,“ sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Čerpací stanice, kde strážník zastřelil lupiče

Foto: Aleš Honus, Právo

Událost vyšetřuje policie, protože strážníci jsou zaměstnanci karvinského magistrátu a jejich hlavním velitelem je primátor, nepodléhají proto Generální inspekci bezpečnostních sborů. Ta se zabývá podobnými událostmi, pokud v nich sehráli nějakou roli policisté.

Mluvčí karvinské radnice Šárka Swiderová řekla, že není oprávněna ke střelbě podávat jakékoliv informace. "Vše je v kompetenci policie. Té jsme vše předali a nyní čekáme na výsledek," uvedla. Naznačila ale, že magistrát stojí za strážníkem, který střílel. "Předpokládáme, že podle informací, které máme, byl zásah oprávněný," řekla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků