Hlavní obsah
 

Stav policisty, který se zranil při nehodě hybridního BMW, se zlepšuje

Zdravotní stav vážně zraněného policisty, jenž boural s policejním hybridem BMW i8, v němž seděl i zástupce šéfa hradního protokolu, se zlepšil. Při nehodě se zranil policista a zástupce vedoucího hradního protokolu Vladimír Kruliš.

 
Stav policisty, který se zranil při nehodě hybridního BMW, se zlepšuje

"Ředitel krajské policie Leoš Tržil se průběžně zajímá o stav policisty i druhého zraněného a máme informace o tom, že došlo ke zlepšení. Je v kontaktu také s rodinou policisty," řekla Právu mluvčí policie Štěpánka Komárová.

ČT24 na Twitteru uvedla, že policistu lékaři probudili z umělého spánku a muž sám dýchá. Mluvčí bohunické fakultní nemocnice Beatrix Křížová ale konstatovala, že informace o pacientech nemocnice sdělovat nemůže.

Vůz za čtyři milióny korun sjel do potoka v Brně-Chrlicích v pondělí poté, co řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení. S policistou jel ve voze zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš, který si zlomil dva obratle. Policista byl po nehodě v umělém spánku.

BMW i8

Foto: Novinky

Zatímco některá média uvedla, že v době nehody seděl za volantem Kruliš, prezident Zeman i ředitel krajské policie Leoš Tržil shodně tvrdí, že vůz řídil policista, jehož měla postihnout náhlá zdravotní indispozice. Kvůli ní došlo k nehodě.

Na snímku je místo nehody v Brně-Chrlicích

Foto: Václav Šálek, ČTK

Případem se zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů, která ale jednotlivé kroky nechce komentovat.

Auto havarovalo jen pár set metrů od sídla dálniční policie Brno-Chrlice, kde má BMW i svoji „domovskou“ garáž. Hybrid má kvůli vyšetřování inspekce, a tak jej zatím neviděl mechanik společnosti BMW, proto nebyla vyčíslena škoda. Auto je pojištěné. Firma ho zapůjčila na šest měsíců nebo do ujetí 20 000 kilometrů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků