Hlavní obsah
Budova náchodského pivovaru Foto: Alexandra Mlejnková, ČTK

Starosta Náchoda Čtvrtečka půjde před soud

Končící starosta Náchoda Oldřich Čtvrtečka (ODS) by se mohl už příští měsíc ocitnout v pozici obžalovaného u náchodského okresního soudu. Státní zástupce zpracoval a předal soudu spis, v němž Čtvrtečku viní ze zneužití pravomoci veřejného činitele a porušování povinnosti při správě cizího majetku. Hrozí mu až deset let vězení.

Budova náchodského pivovaru Foto: Alexandra Mlejnková, ČTK
Starosta Náchoda Čtvrtečka půjde před soud

Čtvrtečka je stíhán v souvislosti s loňským prodejem městského pivovaru liberecké firmě LIF. Prodej odsouhlasilo městské zastupitelstvo většinou šestnácti hlasů, opozice s tím nesouhlasila a prodej zpochybnil i Pivovar Holba, který se o koupi náchodského pivovaru rovněž ucházel.

Policie začala případ vyšetřovat loni v březnu a v červnu na náchodské radnici zabavila dokumenty vztahující se k prodeji. Policisté si stahovali i data uložená na počítačích městského úřadu. Vyšetřovatelé už dříve uvedli, že jednáním starosty vznikla městu škoda ve výši 35 miliónů korun.

V komunálních volbách do zastupitelstva kandidoval Čtvrtečka na čtvrtém místě kandidátky ODS. Nezískal ale dostatečnou podporu a skončil bez mandátu, jako první náhradník své strany.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků